VASARAS NOMETNE “LIELAIS VASARAS FUTBOLA PIEDZĪVOJUMS”

Pagājušajā nedēļā no 10.08. – 16.08.2015 Slampē norisinājās FS Rikor vasaras nometne „Lielais vasaras futbola piedzīvojums”, kurā piedalījās 2007. gadā dzimušie futbolisti. Treniņi tika aizvadīti Zemgales vidusskolas stadionā, bet dzīvošana – viesu namā „Pilsētnieki”. Nometne šajā vietā notiek jau otro gadu pēc kārtas, tāpēc lielākajai daļai futbolistu šī vieta bija pazīstama un iemīļota jau no pagājušā gada.

Nometnes programma bija veidota blīva un piesātināta, lai ik brīdi bērniem būtu interesanti un viņi mācītos ko jaunu. Protams, lielākais uzsvars tika likts uz futbola nodarbībām, tika aizvadīti divi treniņi dienā – viens no rīta, bet otrs vakarā, katrs rīts iesākās ar aktīvu rīta rosmi, basām kājām rīta rasā. Papildus praktiskajām nodarbībām tika aizvadītas teorētiskās nodarbības, kurās uzsvars tika likts uz futbola taktiku.

Katru dienu jaunie sportisti darbojās radošajās darbnīcās vai devās ekskursijās. Radošajās darbnīcās tika sagatavoti ļoti jauki pārsteigumi gan treneriem, gan vecākiem, bet ekskursijās puiši devās uz Pūres šokolādes muzeju un Baskāju taku. Baskāju taka tika izvēlēta, jo tā ir lieliska vieta, kur sportistiem piedzīvot pēdu masāžu visdažādākajos veidos un relaksēties pēc smagajiem treniņiem, savukārt Pūres šokolādes muzejā futbolisti uzzināja daudz jauna par šokolādi un tās tapšanas vēsturi, kā arī paši iemācījās pagatavot šokolādes konfektes ar karameļu pildījumu, daži no sportistiem apgalvoja, ka noteikti izmantos iegūtās zināšanas, lai sagatavotu jauku pārsteigumu vecākiem.

Nometnes kulminācija bija pēdējā dienā, kad tur pat Zemgales vidusskolas futbola laukumā norisinājās FS Rikor rīkotais futbola turnīrs „FS Rikor kauss 2015”. Turnīrā kopā piedalījās 16 komandas un tā bija lieliska iespēja ikvienam futbolistam praksē izmēģināt nedēļas laikā treniņu procesā iegūtās zināšanas. Futbola turnīra laikā stadionā valdīja ļoti laba atmosfēra, jo sportistus atbalstīt bija atbraukuši ļoti daudzi vecāki un arī laika apstākļi bija ļoti jauki.

FS Rikor izsaka pateicību par sadarbību Zemgales vidusskolai un viesu namam „Pilsētnieki”, Zeidana mammai Laurai par radošo darbnīcu vadīšanu, Lukas mammai Elīzai un Roberta tētim Mārim par palīdzēšanu futbolistu pieskatīšanā, kā arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālu atbalstu nometnes rīkošanai.