Jaunie futbolisti atgriezušies no treniņnometnes Slampē

Augusta otrajā nedēļā, no 8. – 14. augustam, Slampē norisinājās FS Rikor organizētā vasaras treniņnometne “Lielais vasaras futbola piedzīvojums”. Šajā gadā nometne bija īpaša, jo tajā piedalījās gan 2007. gadā dzimušo puišu komanda, gan pirmo reizi arī 2009. gadā dzimušie futbolisti.

2007. gadā dzimušie futbolisti tradicionāli dzīvoja mājīgajā viesu namā “Pilsētnieki”, bet jaunākie puiši – Zemgales vidusskolas kopmītnēs. Treniņus abas komandas aizvadīja Zemgales vidusskolas stadionā, vecāko grupu trenēja treneri Aivars Vaivods un Ivans Visockis, bet jaunāko Kristaps Čerņavskis, Agnis Kabiņeckis un Robins Dedzis.

Nometnes programma abām komandām bija nedaudz atšķirīga, bet mērķis viens – paaugstināt jauno sportistu futbola prasmes, bet paralēli tām strādāt arī pie dažādām sociālām prasmēm. Dienas plāns nometnē bija ļoti blīvs, tajā praktiski nebija brīvā laika. Katrs rīts tika iesākts ar rīta rosmi, katrā dienā tika aizvadīti divi treniņi, radošās darbnīcas, teorētiskās nodarbības un komandas saliedēšanas pasākumi. Devāmies arī divās ekskursijās – uz Jaunpils pili un mālu darbnīcu “Saules ceplis.” Jaunpils pilī visi tikām ietērpti mūku tērpos un izzinājām dažādas viduslaiku dzīves gudrības, iepazinām pils slēptākās vietas, bet ekskursijas kulminācija bija lielgabala šāviens par godu jaunajiem futbolistiem. Savukārt mālu darbnīcā uzzinājām daudz jauna par māla priekšmetu darināšanu, kā arī katram futbolistam bija iespēja izpausties radoši un izveidot dāvanu mammai vai tētim.

Lai sportisti varētu pārbaudīt sevi un parādīt gan paši sev, gan saviem vecākiem, ko nometnes laikā ir apguvuši, nometnes pēdējā dienā 2009. dz. g. komanda aizvadīja draudzības spēli ar vienaudžiem no FK Tukums 2000, bet 2007. dz. g. komanda piedalījās turnīrā “FS Rikor kauss”. Draudzības spēlē mazie rikorieši pierādīja, ka visu nedēļu ir kārtīgi trenējušies un izcīnīja uzvaru, kaut gan tas šajā reizē noteikti nebija būtiskākais. Priecēja tas, ka visās futbolistu darbībās bija jūtams progress, kas nozīmē, ka nometnes mērķis ir sasniegts. Labu turnīru aizvadīja arī 2007. dz. g. komanda, par to vairāk lasiet šeit.

Foto galerija no nometnes pieejama šeit.