JAUNA PIEREDZE TURNĪROS DAUGAVPILĪ UN RĪGĀ

Aizvadītā nedēļas nogale tika pavadīta īpaši sportiskā garā, jo gan sestdien, gan svētdien piedalījāmies bērnu futbola turnīros. Sestdien devāmies savā līdz šim tālākajā izbraukumā – uz Daugavpili. Daugavpilī daļa no 2007. gada komandas piedalījās turnīrā „Daugavpils CUP 2015”, savukārt svētdien otra daļa no 2007. gada komandas tepat Rīgā, Daugavas stadionā, piedalījās turnīrā „Pavasara kauss”.

 Komandas trenera Aivara Vaivoda komentārs par aizvadītajiem turnīriem: Pirmkārt jau vēlos pateikties spēlētājiem par izturība un attieksmi turnīru ietvaros. Neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem, visi spēlētāji jebkurā situācijā bija noskaņoti doties laukumā un palīdzēt komandai. Spēlētājus sildīja gan izaicinājums sacensties futbola prasmēs ar citām komandām, gan siltā tēja, kas tika lietota pauzēs starp spēlēm.

Šajā vecumā viens no galvenajiem turnīru uzdevumiem ir spēļu prakses nodrošināšana jaunajiem futbolistiem un iespēja sacensties ar dažādām futbola skolām. Savukārt jau caur pašu spēli tiek risināti dažādi tehniski-taktiska rakstura uzdevumi, kurus es šajā brīdī negribētu skart. Īpaši jau lietderīgs bija Daugavpils turnīrs, jo tas bija komandas tālākais līdzšinējais izbrauciens, un paralēli sacensībām bērniem tas bija arī jauns piedzīvojums.

Analizējot dalību turnīros, vēlos to aplūkot no diviem aspektiem:
1) Vispārējais ieguvums no dalības
2) Sportiskie rezultāti

Runājot par vispārējiem ieguvumiem, tad galvenais ir iegūtā pieredze, kas nākotnē, pareizi to analizējot un pielietojot, noteikti palīdzēs kļūt ne tikai par labākiem futbolistiem, bet arī noderēs ikdienas sadzīvē pārvarot dažāda veida grūtības. Bērni sacensībās mācās ne tikai dalīt prieku no uzvarām, bet arī prasmes sadarboties un pārvarēt sarūgtinājumu par zaudējumiem. Viens no galvenajiem uzdevumiem pēc speciālistu domām šajā vecumā ir iemācīt bērniem pareizi uztvert zaudējumus, jo tas saistās ar psiholoģisku pārdzīvojumu. Pārmetumi un asa kritika noteikti šajā gadījumā nav labākais veids, kādā mēs varam atbalstīt jaunos sportistus. 

Kas attiecas uz turnīru rezultātiem, tad tiem ir krietni sekundāra vērtība kopējā ieguvumu skalā. Vairums Eiropas valstīs tas vispār netiek fiksēts dotajā vecumā, jo tas rada papildus nevajadzīgu spriedzi un atbildību par spēles iznākumuspēlētājos, kas savukārt traucē spēlētājiem parādīt labākās īpašības laukumā. Daudz būtiskāks rādītājs, analizējot šos turnīrus, ir spēlētāju parādītā spēles kvalitāte un katra futbolista individuālais sniegums. Un šajos rādītājos Daugavpils un Rīgas turnīri bija atšķirīgi. Ja Rīgas turnīrā spēlētāju sniegums bija pietiekoši saturīgs, tad Daugavpilī, manuprāt, komanda nospēlēja zem sava spēju līmeņa. Iemeslus tam viennozīmīgi pateikt ir grūti, visdrīzāk šis jautājums jāskatās kompleksi. Bija vairāki faktori kuriem nācās pielāgoties jau turnīra gaitā. Pirmkārt, jau tas saistās ar neierasto spēles sistēmu 7×7, vārtu lielumu (2mx5m), laukuma izmērus, un bumbas lielumu (4 izmērs). Tomēr galvenais iemesls, man šķiet, bija pirmā spēle ar turnīra galvenajiem favorītiem – Daugavpils komandu, kurā tika piedzīvota sāpīga sagrāve 1:7, pēc kuras spēlētāji “ielūza”psiholoģiski. Lai nu kā, turnīrs bija lieliski noorganizēts un iegūta nenovērtējama pieredze.

Foto galeriju no turnīra „Daugavpils CUP 2015” iespējams apskatīt šeit.

Foto galeriju no turnīra „Pavasara kauss” iespējams apskatīt šeit.