FS RIKOR FUTBOLA DIENA 2015

Tā pat kā visā Eiropā, arī Latvijā, nedēļa no 7. – 13. septembrim tika pasludināta par futbola nedēļu, kuras ietvaros ikviena futbola organizācija tika aicināta organizēt savus futbola svētkus jeb “Futbola dienu 2015”.  Šīs idejas galvenais mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka futbols ir brīvi pieejams un demokrātisks sporta veids ikvienam. Futbola skola Rikor, kā daļa no Latvijas futbola sabiedrības, protams, arī piedalījās šajā akcijā un organizēja savu “Futbola dienu 2015”.

FS Rikor rīkotais pasākums notika sestdien, 12. septembrī, Rīgas 45. vidusskolas futbola laukumā. Pasākumā tika aicināti iesaistīties visi futbola skolas audzēkņi kopā ar savām ģimenēm – mammām, tētiem, brāļiem un māsām. Visi pasākuma dalībnieki tika aicināti sadalīties komandās, tā, lai tajās būtu vismaz divi bērni un viens pieaugušais. Dažas ģimenes varēja iztikt tikai ar saviem spēkiem, bet lielākajā daļā gadījumu, lai izveidot komandu, apvienojās divas vai pat trīs ģimenes.

Pasākuma centrālais notikums bija futbola turnīrs, kurā piedalījās visas komandas, bet paralēli turnīram norisinājās arī dažādi futbola meistarības, veiklības un erodīcijas konkursi. Tā pat ikviena ģimene tika aicināta uzrakstīt novēlējumu Latvijas futbolam. Dienas gaitā tika noskaidroti uzvarētāji gan futbola turnīrā, gan konkursos. Bija vērojamas gan emocijas ko sniedz prieki par uzvaru, gan sarūgtinājums par zaudētu spēli. Jaunajiem futbolistiem neviltotas emocijas izraisīja arī tas, ka gan viņu mammas, gan tēti piedalījās visās aktivitātēs un tagad jau bērni bija tie, kas vecākiem varēja pamācīt, kā pareizi atdot piespēli komandas biedram vai prezcīzāk trāpīt vārtos, nevis kā ierasts ikdienā, kad vecāki pēc treniņa stāsta bērniem, ko viņi varēja darīt labāk.

Lai arī futbola turnīrā un visos konkursos tika noteiktas labākās komandas, šoreiz pie balvām tika visi, jo galvenais šī pasākuma mērķis bija nevis noteikt uzvarētājus un zaudētājus, bet sportiskā un patīkamā gaisotnē pavadīt dienu un pierādīt, ka futbolu kopā var spēlēt un patīkamas emocijas no tā gūt visi – gan tēvs ar dēlu, gan mamma ar meitu, gan visi iepriekš minētie kopā.

Foto galeriju no pasākuma iespējams apskatīt šeit.